WYBIERZ SALON Wybierz salon: Radisson Blu Hotel, Gdańsk Radisson Hotel & Suites, Gdańsk Marina Club Hotel, Gdańsk
Skip to content

Początek wiosny to idealny moment, aby pożegnać zimowy zastój i ociężałość, oczyścić organizm z toksyn. Oczyszczanie wielu osobom kojarzy się z głodówką, a ta z kolei z bólami głowy, wyczerpaniem, brakiem sił.

Nie tym razem! Zachęcamy Was do wypróbowania ajurwedyjskiego sposobu na oczyszczanie z toksyn, sprawdzonego przez tysiąclecia jego stosowania. Metoda ta jest całkowicie naturalna i korzysta z naturalnych skarbów natury, które mamy w zasięgu ręki.

Nasze organizmy są niesamowicie inteligentne i potrafią same się leczyć. Jednak nie ułatwiamy im tego codziennie bombardując je toksynami. Przepracowujemy się, mało śpimy, nie mamy wystarczającej ilości ruchu, spożywamy niezdrowe, pozbawione składników odżywczych pokarmy. Do tego stres, pośpiech, niepokój czy natłok obowiązków. W efekcie nasze naturalne mechanizmy samoleczenia mogą zacząć zawodzić. Układ odpornościowy jest obciążony i wyczerpany. Oczyszczanie z toksyn jest więc podstawą zdrowia. Aby organizm mógł odwdzięczyć ci się, dając ci swą siłę – musisz zapewnić mu do tego dobre warunki.

Toksyny w sanksrycie nazywają się „ama”. Przemieszczają się one w organizmie wraz z krwią, blokując najważniejsze kanały, osadzając się w miejscach w danym momencie najbardziej osłabionych. Uważa się, że „ama” jest matką wszystkich chorób. Aby zapobiec jej powstawaniu i strawić tę już istniejącą warto zażywać mieszankę sproszkowanych ziół, zwaną „antyamą”. To popularny i bezpieczny środek na detoks organizmu, który łatwo można przyrządzić samemu.

Oto przepis:

  • 100 g sproszkowanego kuminu
  • 100 g sproszkowanej kolendry
  • 100 g (dla Pitty* 50 g) sproszkowanego imbiru
  • 200 g sproszkowanej mięty
  • 200 g sproszkowanego kopru włoskiego.

Składniki należy wymieszać i spożywać jedną łyżeczkę po posiłku (dwa lub trzy razy dziennie), popijając ciepłą wodą lub zalać łyżeczkę mieszanki ciepłą wodą, dokładnie wymieszać i wypić.

*Pitta, Vata i Kapha – łącznie znane jako dosze – są jednym z najbardziej fundamentalnych pojęć w tradycji Ajurwedy. W skrócie są to energetyczne siły natury, które pomagają nam lepiej zrozumieć nas samych oraz otaczający nas świat.

Zalety stosowania mieszanki „antyama”:

  • usuwanie toksycznych nagromadzeń w wyściółce jelit
  • poprawa trawienia
  • optymalizacja wchłaniania składników odżywczych
  • poprawa zdrowia i funkcjonowania całego organizmu
  • promienny wygląd skóry.

Nie przegap naszych niesamowitych ofert!

Zapisz się już dziś i odbierz prezent powitalny.

Dane osobowe nie będą udostępniane osobom trzecim. Rezygnacja z subskrypcji jest możliwa w każdej chwili. Zapisz mnie do newslettera.